Přihlaš se na EBEC!

Hned první týden semestru se před očima všech objeví oranžová barva, logo ozubeného kola a název EBEC. Abychom se vyhnuli omylům a dlouhodobým mýlkám - EBEC je zkratka pro studentskou soutěž European BEST Engineering Competition, čteme ji s ohledem na anglickou výslovnost [íbek] a studentská organizace BEST (Board of European Students of Technology) ji pořádá pro studenty na VUT už pošesté. BEST Brno není však jediná skupina BESTu v Evropě, která má EBEC každoročně na ToDo listu. Soutěžní kolo na lokální úrovni se pořádá na dalších 85 technických univerzitách. Výherní týmy těchto kol postupují výše, až do absolutního finále EBECu. Loni se do finále ve Varšavě probojoval brněnský tým SDDK, který v kategorii Case Study obsadil 4. místo! Koho letos vyšle VUT v Brně do Rigy?

Než si povíme, jak se přihlásit, shrneme si pár základních faktů o tom, jak soutěž probíhá. EBEC Brno se skládá ze čtyř fakultních kol - FAST, FEKT, FSI a FIT. Soutěží se v čtyřčlenných týmech, nikdy na zadání není člověk sám. Tým se může přihlásit do jedné ze soutěžních kategorií na kterémkoliv fakultním kole, které je svým zaměřením týmu nejbližší. Jaké soutěžní kategorie se nabízí a co každá obnáší? Na výběr jsou dvě - Team Design a Case Study. Team Design pro tým znamená nelehký úkol zkonstruovat funkční zařízení, které splní požadovaný parametr. V Case Study tým zpracovává zapeklitý teoretický problém z více hledisek, své řešení situace pak představí v prezentaci. Obě dvě kategorie čeká na konci soutěžního dne obhájení své celodenní práce před porotou.

Přihlaš se na EBEC
Po vysvětlení základních pravidel, které jsou detailně popsané i na stránkách soutěže www.ebec.cz, se vrhneme na popis jednoduché registrace. Stačí udělat tři věci - domluvit se s kamarády a postavit akční tým, zaregistrovat svůj tým na webových stránkách EBECu a poslat na email soutěže životopisy všech členů týmu. Proč se posílají životopisy? Na soutěži společně s BESTem spolupracuje řada průmyslových společností, které mají zájem o šikovné proaktivní studenty. Svým dobře zpracovaným životopisem zvyšuješ svou šanci o získání práce, stáže či praxe v rámci školy.

Registrace probíhá do 23. února. Druhý den, v pondělí 24. února všechny zaregistrované týmy čeká výběrové online předkolo. Během něj si vyzkoušíš společně se svým týmem znalosti, rychlost a společně poskládat nápady do jednoho celku. Všechny podrobné informace jsou k nalezení na již zmíněných stránkách www.ebec.cz, nebo aktuality na facebooku: https://www.facebook.com/ebecbrno.

Neboj se výzvy a ukaž, co umíš!