BEST - o co jde?

BEST propaguje heslo „posílená diverzita“ a pomáhá studentům evropských technických univerzit stát se více otevřenými mezinárodnímu prostředí tím, že se snaží o lepší porozumění evropských kultur a rozvíjení schopností v takovém prostředí pracovat. Studenti technických univerzit mají příležitost rozšířit si své znalosti v oborech, které doplňují jejich technické vzdělání. Pokud přemýšlíš nad tím, jak při studiu cestovat, vzdělávat se a trávit čas zábavně a zároveň smysluplně, zapojení ve studentské organizaci může být pro Tebe to pravé.

BEST, Board of European Students of Technology, je neustále se rozvíjející, nezisková a nepolitická organizace. 93 lokálních skupin BESTu ve 32 zemích tvoří rostoucí, dobře organizovanou, silnou, mladou a pokrokovou studentskou síť. O fungování organizace se každý den stará okolo 4200 členů a našich služeb již využilo okolo jednoho milionu studentů.

BEST Brno, lokální skupina mezinárodního BESTu, byl založen na Vysokém učení technickém v Brně v roce 2005 jako první svého druhu v České republice. Na počátku stál jeden student, který tuto myšlenku přinesl ze svých zahraničních studií. Od té doby se členská základna stále zvětšuje a svými aktivitami se organizace dostává do většího povědomí mezi studenty a na univerzitě.

To jsme my! © BEST 2012

BEST Brno nabízí všem studentům VUT v Brně celoročně možnost zúčastnit se akademických kurzů na 93 členských univerzitách. Intenzivní, jeden až dva týdny dlouhé kurzy spojují výuku na zajímavé a aktuální téma, poznávání cizí země, mnoha evropských kultur a studentů a v neposlední řadě her a zábavy. Ve skupince dvacítky lidí ti domluva angličtinou příjde natolik přirozená a bezprostřední, že naprosto zapomeneš na používání rodného jazyka. Aktuální seznam BEST kurzů pro studenty najdeš na stránce Board of European Students of Technology (BEST).

BEST ale nejsou jen kurzy. Pořádáme také inženýrskou soutěž EBEC (European BEST Engineering Competition), ve které si společně s 3 kamarády z VUT zkusíš práci v týmu při řešení úkolu od známých firem. Několik hodin mezi obdržením zadání a prezentací výsledků vyžaduje využití odborných znalostí nabytých na akademické půdě, ale také týmové práce, kreativity a analytického myšlení. Soutěživý duch a originální řešení – to je hlavní, co potřebuješ, aby se tvůj tým stal lepší než ostatní na tvé fakultě, VUT, střední Evropě nebo třeba mezi všemi evropskými technickými univerzitami. Tady se můžeš podívat, jak dopadla soutěž letos!

Pro studenty VUT pořádáme také ve spolupráci s partnery odborné workshopy a přednášky, sympozia o vzdělávání, tréningy soft skills a další akce napomáhající osobnímu rozvoji studentů.

Výše zmíněné aktivity jsou ale jen pomyslnou špičkou ledovce. Život skutečně nabitý cestováním, vzděláním, zábavou, a osobním rozvojem přináší až členství v BESTu. Členství totiž znamená nejen aktivní zapojení se do pořádání těchto aktivit v Brně, ale také možnost účastnit se daleko širšího portfolia interních akcí po celé Evropě, zlepšení znalostí, dovedností, vytvoření kontaktů a nezapomenutelné dny se spiritem BESTu. Přijď mezi nás a zjisti, která cesta ti vyhovuje nejvíc.

Více inormací o BESTu a našich aktivitách najdeš na naší webové stránce.