Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

National Instruments Workshop

Dne 22. listopadu 2012 se na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií konal workshop společnosti National Instruments. Ten zajišťovala brněnská pobočka mezinárodní studentské organizace BEST (Board of European Students of Technology). Workshop byl zaměřen na výuku a práci se softwarem LabVIEW a MultiSim, jehož licenci obdržel každý účastník kurzu. Komunikace mezi lektory a 63 účastníky probíhala v anglickém a českém jazyce. Školiteli byli pánové Barna Dobai, Rostislav Halas a Roman Vala z centrály společnosti pro střední Evropu.

Workshopu předcházely důkladné přípravy. Členové BESTu Brno realizovali propagační kampaň, aktivně oslovovali studenty, zajišťovali veškeré prostory a občerstvení během akce. Panové z National Instruments také měli podklady perfektně připravené. Ať už se jednalo o prezentace promítané v průběhu přednášky, nebo o výukové materiály.

Při příchodu obdržel každý student uvítací balíček od National Instruments obsahující nejen propagační materiály, ale také software, který se studentům může hodit při práci v LabVIEW a MultiSim. Workshop odstartoval v pravé poledne, kdy pro každého účastníka byla připravena pizza, jako malé pohoštění od společnosti National Instruments. Začátek byl velmi neformální. Zatímco studenti obědvali, Barna Dobai hovořil o možnostech stáží a zaměstnání v National Instruments. Převážně hovořil o pozici Applications Engineer. Chvíli po jedné hodině začala výuka s již zmíněným programovým vybavením. V první části se studenti seznamovali s rozhraním a funkcemi programu. V druhé potom řešili dílčí úkoly dle připraveného manuálu. Splněním těchto úkolů nakonec sestavili simulaci regulace systému s možností pozorovat reakci po zásahu vnějších signálů.

Na závěr byl studentům zadán domácí úkol. Odesláním řešení se zúčastní soutěže o zařízení MyDAQ.

Pokud jsi workshop propásl, nemusíš litovat. Podobný se bude konat znovu v jarním semestru, a to 26. března 2013. Pro více informací sleduj web BEST Brno nebo se přihlaš k odběru tohoto newsletteru.

 


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.