National Instruments Workshop

Dne 22. listopadu 2012 se na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií konal workshop společnosti National Instruments. Ten zajišťovala brněnská pobočka mezinárodní studentské organizace BEST (Board of European Students of Technology). Workshop byl zaměřen na výuku a práci se softwarem LabVIEW a MultiSim, jehož licenci obdržel každý účastník kurzu. Komunikace mezi lektory a 63 účastníky probíhala v anglickém a českém jazyce. Školiteli byli pánové Barna Dobai, Rostislav Halas a Roman Vala z centrály společnosti pro střední Evropu.

Workshopu předcházely důkladné přípravy. Členové BESTu Brno realizovali propagační kampaň, aktivně oslovovali studenty, zajišťovali veškeré prostory a občerstvení během akce. Panové z National Instruments také měli podklady perfektně připravené. Ať už se jednalo o prezentace promítané v průběhu přednášky, nebo o výukové materiály.

Při příchodu obdržel každý student uvítací balíček od National Instruments obsahující nejen propagační materiály, ale také software, který se studentům může hodit při práci v LabVIEW a MultiSim. Workshop odstartoval v pravé poledne, kdy pro každého účastníka byla připravena pizza, jako malé pohoštění od společnosti National Instruments. Začátek byl velmi neformální. Zatímco studenti obědvali, Barna Dobai hovořil o možnostech stáží a zaměstnání v National Instruments. Převážně hovořil o pozici Applications Engineer. Chvíli po jedné hodině začala výuka s již zmíněným programovým vybavením. V první části se studenti seznamovali s rozhraním a funkcemi programu. V druhé potom řešili dílčí úkoly dle připraveného manuálu. Splněním těchto úkolů nakonec sestavili simulaci regulace systému s možností pozorovat reakci po zásahu vnějších signálů.

Na závěr byl studentům zadán domácí úkol. Odesláním řešení se zúčastní soutěže o zařízení MyDAQ.

Pokud jsi workshop propásl, nemusíš litovat. Podobný se bude konat znovu v jarním semestru, a to 26. března 2013. Pro více informací sleduj web BEST Brno nebo se přihlaš k odběru tohoto newsletteru.