Get on the Course – Explore Europe and learn something new

Zimní semestr máme za sebou, ten letní už se rozjíždí naplno. I přes to, že název letní evokuje slunce a rekreaci, na ty si musíme ještě chvíli počkat. Ale proč už teď nepřemýšlet, jakým způsobem se nejlépe odměnit za úspěšně složené zkoušky? Slunce, zábava, cestování, nová přátelství, cizí jazyky a třeba i šance se něco naučit? To vše tě čeká na letním akademickém kurzu s BESTem!

Díky studentské organizaci BEST můžeš vyrazit po Evropě do země, kterou si sám vybereš a užít si skvělých pár dní se vším, co člověk od léta očekává. Dozvědět se můžeš třeba něco nového o letectví ve slunném Portugalsku nebo o obnovitelných energiích vedoucích ke snížení energetické potřeby v domácnostech pod Vesuvem v italské Neapoli. Název kurzu „Highway to Ghent! Reducing the Carbon Footprint of Cars“ mluví za vše. Pro to, abys zjistil něco nového o materiálech, nemusíš jezdit daleko. U maďarského Balatonu na univerzitě ve Veszprému se koná kurz „How It's Made?“ a přímo v Brně organizuje lokální pobočka BEST Brno kurz „Design your own materials“, kde se můžeš zúčastnit přednášek a okoukat, jak takový kurz vypadá ještě předtím, než sám vyjedeš. Vybrat si můžeš z celkem 58 kurzů v téměř 32 zemích z celé Evropy, od Turecka až po Švédsko, tak se chop šance a s chutí vyjeď do světa, který je tu pro tebe otevřen. Jako účastník si hradíš jen poplatek ve výši max. 35 euro a dopravu do zvolené destinace. O zbytek už je postaráno organizátory, kteří tě ubytují, nakrmí, napojí a postarají se, aby ses kromě nových poznatků a vědomostí také řádně pobavil/a.

Celkový výčet kurzů a více informací najdeš zde. Zajímá tě, jak to na kurzu může vypadat? Koukni na YouTube.

Co je potřeba udělat dále? Ještě před přihlášením na kurz je nutné se zaregistrovat na výše uvedených stránkách. Poté si necháš potvrdit registraci u brněnské BEST skupiny. Po výběru kurzu se stačí řídit pokyny na stránkách a zejména zaujmout organizátory krátkým motivačním dopisem v angličtině a zodpovězením jednoduchých otázek. Pak už jen počkáš, zda vyberou právě tebe. Pokud ano, můžeš shánět letenky, balit kufry a těšit se na nezapomenutelný zážitek. Všechny své dotazy směřuj na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uzávěrka pro přihlášení je 17. března, ale není na co čekat, přihlaš se ještě dnes!