Přihlaš se na den s mezinárodními firmami, univerzitami a studenty

Ve dnech 7. – 13. listopadu se v Brně uskuteční mezinárodní setkání zástupců studentské organizace BEST, které díky své velikosti a rozmanitosti nemá ve městě Brně obdoby. Brno přivítá 200 delegátů z 95 evropských univerzit, kteří budou diskutovat a rozhodovat o budoucnosti studentů technických univerzit a budoucnosti samotné organizace BEST.

V pátek 8. listopadu 2013 budou zástupci z celé Evropy přivítáni na oficiálním zahájení, neboli Internatinal Career Day, který bude probíhat na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) Vysokého učení technického v Brně (dále VUT). Na zahájení promluví velká škála významných osobností, mezi nimiž nebudou chybět prezident organizace BEST, rektor VUT prof. Ing. Karel Rais, CSc., primátor města Brna Bc. Roman Onderka, MBA nebo zástupci firmy Škoda Auto, která se stala jedním z hlavních partnerů celé akce. Ve stejný den bude v odpoledních hodinách probíhat veletrh pracovních příležitostí, kde dostanou prostor partnerské firmy a univerzity (např. Whirpool, KIC Innoenergy nebo Škoda Auto), aby představili svoji činnost a přiblížily svoji práci a možnosti pro studenty. Díky tomu mohou studenti získat širší přehled o firmách a volných pracovních pozicích nebo zahraničních univerzitách a nabízených oborech. V podvečer se pak studenti zúčastní jednoho z několika paralelně probíhajících workshopů na různá témata vedenými např. Karlem Janečkem, OSN nebo zástupci z firem. Úspěšný den pracovních příležitostí zakončí neformální navazování dalších kontaktů u večerního rautu.

Kromě studentů z mnoha evropských univerzit dostane příležitost navštívit International Career Day také 100 vybraných studentů VUT. Ti navštíví vybraný workshop, JobFair, budou mít možnost získat informace o studiích na mnoha zahraničních univerzitách od přítomných studentů. Firmy budou na základě poskytnutých životopisů přímo na akci dělat s vybranými uchazeči pohovory. Intarnational Carrer Day je výborná příležitost jak navázat nové kontakty a získat informace o uplatnění ve svém oboru. Na své si přijde každý. Stačí se registrovat na webu.

International Career Day

Ptáte se, co to ten BEST vlastně je? Zkratka pochází z anglického Board of European Students of Technology. Jedná se o mezinárodní neziskovou organizaci, která zajišťuje od roku 1989 komunikaci, spolupráci a výměnné pobyty pro studenty technických univerzit po celé Evropě. Ve 33 zemích funguje 95 lokálních skupin, které usilují, aby studenti měli příležitost rozšířit si znalosti ve svém oboru prostřednictvím akademických kurzů, volnočasových aktivit, inženýrských soutěží, tréninkových akcí a kulturních výměn po celé Evropě. BEST Brno, lokální skupina mezinárodního BESTu, byl založen na Vysokém učení technickém v Brně v roce 2005 jako první svého druhu v České republice. Více informací se dozvíte na stránkách BESTu.