Studenti z 95 technických univerzit se setkali na VUT v Brně

Ve dnech 7.-13. listopadu 2013 se v Brně a v Hrotovicích uskutečnilo mezinárodní setkání zástupců studentské organizace BEST. Na akci se sjelo 200 delegátů z 95 evropských univerzit, aby diskutovali a rozhodovali o budoucnosti studentů technických univerzit a budoucnosti samotné organizace BEST. Brno tak přivítalo zástupce z 33 zemí celé Evropy a setkat se s tolika mladými nadějnými techniky na jednom místě bylo nemalým zážitkem.

Oficiální zahájení proběhlo na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, kde se slov přivítání ujaly osobnosti jako 1. náměstek primátora města Brna Ing. Robert Kotzian, Ph.D., prezident BESTu Mihai Tociu nebo prof. RNDr. Michal Kotoul, DrSc., reprezentující Vysoké učení technické v Brně. Tento den proběhl jako International Career Day také pro studenty VUT v Brně. Zájemci mohli zjistit více o studiu na zahraničních univerzitách a studijních programech, stejně tak jako o nabídce pracovních příležitostí v přítomných firmách. Prostor pro osobní setkání i pohovory se zástupci firem pro vybrané studenty proběhly v odpoledních hodinách v rámci veletrhu pracovních a studijních příležitostí. V podvečerních hodinách se pak mohli studenti účastnit zajímavých workshopů pod vedením špičkových odborníků. Například workshop s Karlem Janečkem o matematických metodách ve volebním systému měl velmi pozitivní ohlas. Pozadu nezůstal ani workshop Škody Auto o vypracování business plánu nebo diskuze o udržitelném rozvoji se zástupci OSN.

President's Meeting

Následující den se delegáti přemístili do Hrotovic, kde strávili 5 dní diskuzemi a hlasováním o budoucnosti BESTu. Jeden z hlavních zájmů organizace je pořádat krátkodobé kurzy pro studenty technických univerzit v mnoha evropských zemích a cílem setkání bylo také zvýšení kvality těchto kurzů. Předmětem diskuzí bylo také například rozšiřování organizace na další univerzity, vzdělávání uvnitř organizace a rozšiřování vědomostí v mnoha oborech jako jsou marketingová strategie, lidské zdroje nebo získávání firemních partnerů.

Na organizaci této akce se podílelo přes 50 studentů VUT v Brně, členů lokální skupiny BEST Brno a přípravy trvaly téměř rok. Pozitivní ohlasy a spokojenost zahraničních delegátů však byly největší odměnou pro všechny, kteří se na organizaci jakkoliv podíleli. Za podpory Vysokého učení technického a firemních partnerů se tak podařilo úspěšně reprezentovat vzdělání technického směru ve městě Brně.

Více o akci na www.presidentsmeeting.eu.