Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

Studenti z 95 technických univerzit se setkali na VUT v Brně

Ve dnech 7.-13. listopadu 2013 se v Brně a v Hrotovicích uskutečnilo mezinárodní setkání zástupců studentské organizace BEST. Na akci se sjelo 200 delegátů z 95 evropských univerzit, aby diskutovali a rozhodovali o budoucnosti studentů technických univerzit a budoucnosti samotné organizace BEST. Brno tak přivítalo zástupce z 33 zemí celé Evropy a setkat se s tolika mladými nadějnými techniky na jednom místě bylo nemalým zážitkem.


Oficiální zahájení proběhlo na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, kde se slov přivítání ujaly osobnosti jako 1. náměstek primátora města Brna Ing. Robert Kotzian, Ph.D., prezident BESTu Mihai Tociu nebo prof. RNDr. Michal Kotoul, DrSc., reprezentující Vysoké učení technické v Brně. Tento den proběhl jako International Career Day také pro studenty VUT v Brně. Zájemci mohli zjistit více o studiu na zahraničních univerzitách a studijních programech, stejně tak jako o nabídce pracovních příležitostí v přítomných firmách. Prostor pro osobní setkání i pohovory se zástupci firem pro vybrané studenty proběhly v odpoledních hodinách v rámci veletrhu pracovních a studijních příležitostí. V podvečerních hodinách se pak mohli studenti účastnit zajímavých workshopů pod vedením špičkových odborníků. Například workshop s Karlem Janečkem o matematických metodách ve volebním systému měl velmi pozitivní ohlas. Pozadu nezůstal ani workshop Škody Auto o vypracování business plánu nebo diskuze o udržitelném rozvoji se zástupci OSN.

President's Meeting

Následující den se delegáti přemístili do Hrotovic, kde strávili 5 dní diskuzemi a hlasováním o budoucnosti BESTu. Jeden z hlavních zájmů organizace je pořádat krátkodobé kurzy pro studenty technických univerzit v mnoha evropských zemích a cílem setkání bylo také zvýšení kvality těchto kurzů. Předmětem diskuzí bylo také například rozšiřování organizace na další univerzity, vzdělávání uvnitř organizace a rozšiřování vědomostí v mnoha oborech jako jsou marketingová strategie, lidské zdroje nebo získávání firemních partnerů.

Na organizaci této akce se podílelo přes 50 studentů VUT v Brně, členů lokální skupiny BEST Brno a přípravy trvaly téměř rok. Pozitivní ohlasy a spokojenost zahraničních delegátů však byly největší odměnou pro všechny, kteří se na organizaci jakkoliv podíleli. Za podpory Vysokého učení technického a firemních partnerů se tak podařilo úspěšně reprezentovat vzdělání technického směru ve městě Brně.

Více o akci na www.presidentsmeeting.eu.


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.