Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

Úřednické kolečko absolventů

Státní závěrečné zkoušky úspěšně absolvovaly desítky studentů. FSI opouští mladí lidé plni nadějí a obav o budoucnost. Čeká je vstup do skutečného života a zaměstnání. Někteří už práci mají, jiní budou hledat. Opomenout by neměli ani úřady a nutnou povinnost zajistit si zdravotní a sociální pojištění, které studentům platí stát. Následující článek poradí absolventům s platbou zdravotního pojištění v různých situacích, významem sociálního pojištění a dalším kolováním mezi úřady.

Číst dál...

Kudy vede cesta na jednu z nejprestižnějších škol světa?

Jak se studuje na ETH, jedné z nejlepších technických univerzit na světě? Zeptali jsme se Lukáše Ďurdiny, absolventa FSI VUT v Brně a současné době studenta doktorského studia na ETH v Curychu.

Číst dál...

Uplatnění? No problem!

Hrubá mzda v ČR za 1. čtvrtletí roku 2012 činí zhruba 24 tisíc Kč. To představuje pro asi třetinu zaměstnanců necelých 19 tisíc na výplatní pásce. Zbývající 2/3 zaměstnanců ale na takové peníze nedosáhnou. Strojní projektanti a konstruktéři však už brzy po absolutoriu dosahují příjmů vyšších, a mají lepší mzdové podmínky než například absolventi práv či medicíny. Jejich příjmy mohou navíc v průběhu dvou let od nástupu do zaměstnání narůst až o 30 %. I přesto by ale někteří vydělali více coby právníci či lékaři; proč?

Číst dál...

Profesní karta inženýra, neboli "engineerING card"

Český svaz vědeckotechnických společností (ČSVTS) zahájil dne 1. 2. 2013 vydávání evropské profesní karty inženýra pro absolventy bakalářského a magisterského cyklu inženýrských vzdělávacích programů.

Číst dál...


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.