Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

NERUDA odletěl do Španělska, vrátil se s oceněním

Studenti FSI se zůčastnili závěrečného kongresu RECUWATT  ve Španělsku.

 

Číst dál...

Příležitost pro studenty - vývoj průmyslových výměníků tepla na procesním mezi Top 25 v Applied Thermal Engineering!

Výzkumná skupina zaměstnanců a studentů FSI zabývající se Ústavu procesního a ekologického inženýrství (ÚPEI) na mezinárodní úrovni vývojem a výzkumem výměníků tepla pro energetiku a procesní průmysl dosáhla v oblasti řešení průmyslových výměníků tepla (pro efektivní využívání odpadní energie spalin ze spalování biomasy, alternativních paliv či energeticky využitelných odpadů) významného úspěchu na mezinárodní úrovni, když jejich příspěvek zaměřený na tuto problematiku a uveřejněný v renomovaném mezinárodním impaktovaném časopisu Applied Thermal Engineering byl vyhodnocen databází Science Direct jako jeden z 25 nejlepších článků současnosti tohoto časopisu!

Číst dál...

Studenti z něměckého Augsburgu se střídají na procesním

Tento týden je možné na chodbách budovy D5 NETME potkat nebývale vysoký počet studentů z Německa. Dvě skupiny studentů Faculty of Mechanical and Process Engineering, Augsburg University of Applied Sciences (dále jen AUAS), Německo se zde v těchto dnech sešly při řešení svých studentských projektů.

Číst dál...

Procesní inženýrství v Západní Africe

Letos v září pobýval profesor Marcus Reppich už podruhé v západním africkém Togu. Profesor Reppich je od roku 2012 hostujícím profesorem v oboru Procesní inženýrství na Ústavu procesního a ekologického inženýrství VUT v Brně (ÚPEI). Na své domácí vysoké škole v Německu Augsburg University of Applied Sciences (AUAS) se zabývá vedle klasického procesního inženýrství i využitím obnovitelných zdrojů energie.

Číst dál...

Studenti VUT v Brně míří na závody Pneumobilů do maďarského Egeru

Projekt pneumobil je jedním z nejvýznamnějších výstupů práce studentů Ústavu konsktruování FSI VUT v Brně. Studentský tým se pod vedením zkušených mentorů v současné době připravuje na účast v závodu VII. International Aventics Pneumobile Competition - Powered by Bosch Rexroth v maďarském Egeru, který proběhne ve dnech 16. - 18. 5. 2014. Přečtěte si více o tom, co to pneumobil je a jakým způsobem probíhá jeho vývoj.

Číst dál...


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.