Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

Studenti z něměckého Augsburgu se střídají na procesním

Tento týden je možné na chodbách budovy D5 NETME potkat nebývale vysoký počet studentů z Německa. Dvě skupiny studentů Faculty of Mechanical and Process Engineering, Augsburg University of Applied Sciences (dále jen AUAS), Německo se zde v těchto dnech sešly při řešení svých studentských projektů.

První skupina (tři studenti bakalářského studijního oboru) příští týden končí svůj čtyřtýdenní pobyt na NETME, jehož cílem byl návrh a pevnostní výpočet kondenzátoru. Odborným garantem byl Dr. Richard Nekvasil, Ústav procesního a ekologického inženýrství (dále jen ÚPEI VUT).

Tento týden je možné na chodbách budovy D5 NETME potkat nebývale vysoký počet studentů z Německa. Dvě skupiny studentů Faculty of Mechanical and Process Engineering, Augsburg University of Applied Sciences (dále jen AUAS), Německo se zde v těchto dnech sešly při řešení svých studentských projektů

Druhá skupiny, která svůj pobyt teprve začíná, je tvořena čtyřmi studentkami magisterského studijního programu a pod vedením Dr. Martina Pavlase, rovněž ÚPEI, se budou v následujících třech týdnech podílet na vývoji unikátního nástroje v oblasti odpadového hospodářství. NERUDA, jak se nástroj jmenuje, umožňuje předpovídat tok odpadů pro energetické využití mezi různými regiony. Tím napomáhá efektivnímu využití tohoto cenného zdroje v rámci existujících popř. nově plánovaných energetických zařízení.

Oba výše zmíněné studentské projekty pokračují v tradici dlouhodobé spolupráce mezi ÚPEI VUT a AUAS. Společné aktivity zahrnují nejenom výměnné pobyty studentů v rámci programu Erasmus. Rovněž zaměstnanci ÚPEI VUT i AUAS se podílejí na výuce na partnerských pracovištích.

Pár slov o Augsburgu

Augsburg leží ve spolkové zemi Bavorsko, 60 km severozápadně od Mnichova. Augsburg je třetí největší město v Bavorsku (cca. 270 tis. obyvatel) a současně druhé nejstarší německé město. Bylo založeno Římany, konkrétně císařem Augustem v roce 15 před n.l., tj. před více než 2000 lety. Město je významné průmyslové i finanční centrum, je také univerzitním městem.

V tomto městě působí celá řada významných podniků např. Osram (výrobce osvětlovací techniky), Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg AG (výrobce nákladních automobilů a motorů známá pod zkratkou MAN), Fujitsu (výroba počítačových komponent), Premium AEROTEC (výroba leteckých komponent pro Airbus a Eurofighter, navazuje na tradici výrobního závodu Messerschmitt). V bližším okolí Augsburgu působí firmy z oblasti procesního a ekologické inženýrství, jako např. Arizona Chemical, Bilfinger Maintenance Süd, Clariant Produkte (Deutschland), INVISTA.

Vzájemné uznávání studia (Dual Degree)

Vzhledem ke stejnému zaměření a podobnosti magisterských studijních programů oboru "Procesní inženýrství" a přetrvávajícímu zájmů studentů z obou vysokých škol o absolvování části studia v Brně resp. Augsburgu, se připravuje společný program uznávání titulů (tzv. Double Degree)

Výhody dvojitého diplomu pro studenty jsou následující:

-      získání titulu z obou vysokých škol 

-      poznání jiné kultury, zlepšení jazykových schopností, zvýšení pozice na trhu práce.

Aktuální příležitost získat stipendium 

Studenti s absolvovaným bakalářským studiem, kteří mají zájem v akademickém roce 2015/2016 studovat v Augsburgu, mohou v průběhu listopadu zažádat o stipendium z prostředků Bavorské vlády. Bližší informace o možnostech studia a vlastní žádosti o stipendium poskytne zájemcům vedoucí sekce energetických systémů a simulačních výpočtů Ing. Martin Pavlas, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.