Střípky z NETME Day

Několik desítek studentů mělo možnost nahlédnout pod pokličky vědeckovýzkumným pracovníkům na fakultě. Akce NETME Day proběhla za účelem lepšího seznámení studentů FSI s NETME Centre, jeho vybavením, laboratořemi a vědecko-výzkumnými pracovníky. Účastníci se dozvěděli informace ze skrytých koutů fakulty a možná získali námět pro praxe, závěrečné práce nebo další studium pro sebe nebo své spolužáky.

Ve středu 26. 2. před druhou hodinou odpoledne se u bufetu na FSI začali shromažďovat studenti i několik zvědavých zaměstnanců. Rozdělili se podle okruhu svého zájmu do tří skupinek a po krátkém představení následovali svého průvodce do první laboratoře. Tam už na ně čekal mistr v oboru, vědeckovýzkumný pracovník, který jim představil výzkum, technologie, přístroje a využití, které se v místnosti nacházely. Podobně se takto každá skupinka podívala do šesti laboratoří. Plánovaná prohlídka okruhu byla hodina a půl, pro množství dotazů se ale některé z nich protáhly až ke dvěma hodinám. Pak už ale někteří spěchali zpět k bufetu na začátek dalšího okruhu. Někteří dokonce po další prohlídce litovali, že nemohli navštívit všechny tři okruhy.

Celkem se prohlídek laboratoří zúčastnilo 72 lidí. Převážně to byli studenti bakalářského programu na FSI, největší zájem byl mezi studenty prvního a třetího ročníku. Podívat se ale přišli i studenti různých oborů magisterského studia, studenti z jiných fakult a zaměstnanci VUT. Akci zakončilo děkovné promítání nového videa o NETME. Doufáme, že se všem prohlídka líbila a že budeme moci podobnou akci zopakovat.

Navštívené trasy:

1. OKRUH - Divize energetiky, procesů a ekologie (PPE) - popis stanovišť

2. OKRUH -  Divize letecké a automobilní techniky (AAT) +  Divize virtuálního navrhování a zkušebnictví (VMDT) - popis stanovišť

3. OKRUH -  Divize mechatroniky (M) + Divize progresivních kovových materiálů (AMM) - popis stanovišť

Fotogalerie z akce

Video o NETME