Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

1. OKRUH - Divize energetiky, procesů a ekologie (PPE)

Divize energetiky, procesů a ekologie je zaměřena na aplikovaný a základní výzkum a vývoj v oblasti ochrany životního prostředí, energetických zařízení a procesních technologií.

V rámci prohlídky se podíváte do 6 laboratoří:

LABORATOŘ ENERGETICKY NÁROČNÝCH PROCESŮ

Pračky, sušiče, mandly i žehlící prkno. Úsporné opatření vody a elektřiny pro prádelenský průmysl. Prádelna jak ji neznáte je vybavena na tu největší špínu i nejzáludnější otázky. O procesu praní ve větším stylu vám nepovypráví sešlá pradlenka, ale mladý sympatický vědec a třeba se dozvíte, kde bude končit špinavé prádlo z menz.

KLIMAKOMORA spolu s TEPELNÝM MANEKÝNEM

Každý o ní slyšel, stala se mediální hvězdou. Ale málo kdo ji viděl nažito. Teď máš příležitost se podívat na novou zkušební komoru pro tepelnou pohodu řidiče aut. Zjistíte, jestli se lépe řídí v chladu nebo teple, jaký vliv má teplota na rychlost reakce řidiče a jak vaše tepelná pohoda při řízení ovlivňuje schopnost řízení. 5 m široká, 8 m dlouhá a 3,8 m vysoká nerezovou "garáž" s tepelným manekýnem za volantem otevírá své vrata. 

TEPELNÉ VÝMĚNÍKY NA BÁZI DUTÝCH VLÁKEN

Ač zní nápad využívat úzké, tenkostěnné, flexibilní, plastové trubičky, které spíše připomínají rybářské vlasce, jako šílený, skupina výzkumníků z Laboratoře přenosu tepla a proudění pod vedením prof. Miroslava Raudenského se této oblasti už víc než tři roky věnuje a jejich výměníky, které si tvoří od samotných vláken pro různé konstrukční návrhy a testují jak na fakultě, tak ve firmách, dosahují překvapivých výsledků.

Dutá vlákna

ZKUŠEBNA OTOPNÝCH TĚLES

Radiatory má každý doma a také na českém trhu existuje několik výrobců, kteří nám je dodávají a do jejichž katalogů můžeme šáhnout. Tito výrobci také chtějí zlepšovat a garantovat své služby a ve spolupráci s FSI mají šanci své výrobky otestovat v zařízené, které všichni přehlíží jako modrou krabici.

LABORATOŘ BRO A ČISTĚNÍ PLYNU a ZKUŠEBNÍ KOUT NA MALÁ TOPIDLA

Laboratoř se zabývá spalování a zplyňování paliv a odpadů, experimentálním testováním energetického využití výhřevných materiálů. Dále se zabývá vývojem a ověřovacím měřením parametrů malých spalovacích zařízení, testováním regulace a řízením kotlů, měření emisí při spalování všech druhů paliv


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.