Projekty, které naučí

Jednotlivé ústavy na FSI nabízí svým studentům ale i studentům z jiných oborů spolupráci na zajímavých projektech dle zadání průmyslu, nebo zadání z akademických výzkumů daných ústavů a vedoucích prací, u kterých získáte spoustu nových a zajímavých poznatků a vědomostí.

Jedna z nabídek, která se studentům na VUT nabízí je spolupráce s Ústavem fyzikálního inženýrství na jejich často oceňovaných projektech s velkým ohlasem a dopadem na další výzkum. Ze zpráv a aktualit FSI je zřejmé, že jejich projekty často končí patenty a uznáním ostatních odborníků z výzkumu i praxe.

Takovéto kurzy lze najít, popřípadě se doptat na jednotlivých ústavech. ÚFI pro větší přehled a snadnější výběr provozuje stránky, kde témata nabízí. Odkaz na projekty najdete ZDE

Témata i pro prváky

Velkou výhodou většiny zadání je, že nepotřebujete ŽÁDNÉ předchozí znalosti problematiky, krom těch, díky kterým jste se dostali ke studiu na VŠ, ktaže si může vybrat opravdu každý.

U každého tématu je samozřejmě uveden podrobný popis, včetně kontaktu na zodpovědnou osobu. Stejně jako u jakéhokoli úkolu, není možné vypsat téma vhodně každému hned přímo na tělo. I v případě projektů, jako jsou tyto, je nejdůležitější kontaktovat školitele a doprobrat s ním detaily spolupráce.

Spolupráce, né povinnost

Pro úspěšné absolvování studia na FSI není zapotřebí sbírat kredity "navíc", nad rámec svého studijního plánu, a tak i tyto projekty nejsou bonifikovány kredity. Většina oborů ale má podobný předmět vypsán (pozn. u některých oborů i s kredity, pouze pod jinými názvy, doptejte se na daném ústavu) a promítne se tak do Vašeho dodatku k diplomu, který dostanete po úspěšném ukončení studia.

Projekty nejsou povinné, proto jsou na bázi spolupráce a dobrovolnosti, kdy hlavním cílem je naučit se něco nového, vhodného pro další praxi inženýra a zároveň být součástí projektů, které mají přesah všem známým donekonečna opakovaným zadáním z klasických projektů a úkolů.

Práce je také možné později zužitkovat při vypracovávání bakalářských a diplomových prací z různých oborů (konstrukce, technologie, design...)

Pozn. Vhodné zejména pro Obecné bakaláře, kteří již z principu zatím podobnou možnost od svého ústavu nemají. I když Vám možná zatím názvy a problematiky nic neříkají, není důvod se o nich nedozvědět víc.