Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

Projekty, které naučí

Jednotlivé ústavy na FSI nabízí svým studentům ale i studentům z jiných oborů spolupráci na zajímavých projektech dle zadání průmyslu, nebo zadání z akademických výzkumů daných ústavů a vedoucích prací, u kterých získáte spoustu nových a zajímavých poznatků a vědomostí.

Jedna z nabídek, která se studentům na VUT nabízí je spolupráce s Ústavem fyzikálního inženýrství na jejich často oceňovaných projektech s velkým ohlasem a dopadem na další výzkum. Ze zpráv a aktualit FSI je zřejmé, že jejich projekty často končí patenty a uznáním ostatních odborníků z výzkumu i praxe.

Takovéto kurzy lze najít, popřípadě se doptat na jednotlivých ústavech. ÚFI pro větší přehled a snadnější výběr provozuje stránky, kde témata nabízí. Odkaz na projekty najdete ZDE

Témata i pro prváky

Velkou výhodou většiny zadání je, že nepotřebujete ŽÁDNÉ předchozí znalosti problematiky, krom těch, díky kterým jste se dostali ke studiu na VŠ, ktaže si může vybrat opravdu každý.

U každého tématu je samozřejmě uveden podrobný popis, včetně kontaktu na zodpovědnou osobu. Stejně jako u jakéhokoli úkolu, není možné vypsat téma vhodně každému hned přímo na tělo. I v případě projektů, jako jsou tyto, je nejdůležitější kontaktovat školitele a doprobrat s ním detaily spolupráce.

Spolupráce, né povinnost

Pro úspěšné absolvování studia na FSI není zapotřebí sbírat kredity "navíc", nad rámec svého studijního plánu, a tak i tyto projekty nejsou bonifikovány kredity. Většina oborů ale má podobný předmět vypsán (pozn. u některých oborů i s kredity, pouze pod jinými názvy, doptejte se na daném ústavu) a promítne se tak do Vašeho dodatku k diplomu, který dostanete po úspěšném ukončení studia.

Projekty nejsou povinné, proto jsou na bázi spolupráce a dobrovolnosti, kdy hlavním cílem je naučit se něco nového, vhodného pro další praxi inženýra a zároveň být součástí projektů, které mají přesah všem známým donekonečna opakovaným zadáním z klasických projektů a úkolů.

Práce je také možné později zužitkovat při vypracovávání bakalářských a diplomových prací z různých oborů (konstrukce, technologie, design...)

 

Pozn. Vhodné zejména pro Obecné bakaláře, kteří již z principu zatím podobnou možnost od svého ústavu nemají. I když Vám možná zatím názvy a problematiky nic neříkají, není důvod se o nich nedozvědět víc.

 

 

 


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.