Volba rektora VUT v Brně

Volba rektora je událost, která se dotýká celé akademické obce (tedy i studentů univerzity) a neměla by ji tedy ponechat chladnou. Kandidáti na pozici rektora mohou být navrženi Akademickým senátem VUT či Akademickými senáty jednotlivých fakult, rektorem či ministrem školství mládeže a tělovýchovy. Tento proces byl uzavřen v pátek 4. 10. 2013 a v tuto chvíli jsou známa jména dvou navržených kandidátů. Jsou jimi:

prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc.

Prorektor pro strategický rozvoj VUT v Brně a Vedoucí ústavu betonových a zděných konstrukcí FAST VUT v Brně

prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc.

prof. Ing. Radimír Vrba, CSc.

Ředitel Středoevropského technologického institutu VUT v Brně a zástupce vedoucího Ústavu mikroelektroniky FEKT VUT v Brně

prof. Ing. Radimír Vrba, CSc.

AS VUT v následujícím měsíci, nejpozději však 1. 11. 2013, svolá shromáždění akademické obce VUT, na kterých všichni kandidáti na jmenování rektorem seznámí účastníky se svým volebním programem a zodpoví dotazy přítomných členů akademické obce VUT.

O dalším průběhu volby rektora vás budeme informovat zejména v sekci Akce, kde budeme zveřejňovat data plánovaných setkání s kandidáty na post budoucího rektora VUT v Brně.