Nejlíp spolupracuje s průmyslem FSI

1. místo: Holografický kamerový mikroskop

Na prvním místě soutěže se umístily česká společnost TESCAN a Fakulta strojního inženýrství VUT Brno s holografickým kamerovým mikroskopem využívající 3D technologii. Do Nejlepší spolupráce roku 2013 se přihlásilo o třetinu více projektů než vloni. Zastoupeny byly převážně přední průmyslové podniky na českém trhu, nejvíce přitom s komerčním sektorem spolupracují vysoké školy z Brna. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v rezidenci pražského primátora za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy, prof. RNDr. Dalibora Štyse, CSc.

(po kliknutí na obrázek spustíte v novém okně video)

(foto: www.spolupraceroku.cz)

2. místo: Létající laboratoř

Druhé místo v letošním ročníku soutěže získal projekt Létající laboratoře turbovrtulového motoru TP100 společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, Leteckého ústavu na Falkutě strojní, VUT v Brně a společnosti Jihlavan Airplanes.

O soutěži

V rámci soutěže jsou každoročně vyhodnocovány tři nejlepší projekty roku v oblasti výzkumu, vývoje a inovací realizované ve spolupráci výzkumné organizace (vysoké školy, popřípadě fakulty, ústavu či jiného pracoviště výzkumu a vývoje, Akademie věd ČR a dílčích pracovišť) a aplikační sféry (subjekt či konsorcium subjektů). Oceněné projekty jsou vybírány z projektů, které se do soutěže řádně přihlásí.

Vítězný projekt obdrží finanční prémii ve výši 100 000 Kč, která bude poskytnuta bezhotovostním převodem na účet vysoké školy/výzkumné organizace účastnící se projektu.
Organizátoři očekávají, že prémie bude využita na další rozvoj oceněného projektu, propagaci dosažených výsledků, prohloubení spolupráce mezi oběma subjekty a nebo jinou aktivitu související s rozvojem oceněné spolupráce. Subjekty účastnící se na oceněné spolupráci mohou po vzájemné dohodě oznámit jiný způsob akceptace a využití finanční prémie. Toto oznámení musí být učiněno písemně, podepsáno zástupci všech zúčastněných subjektů a doručeno organizátorům soutěže.

Projekt Nejlepší spolupráce roku je organizován Americkou obchodní komorou v ČR (AmCham) a Sdružením pro zahraniční investice (AFI), ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR, za podpory Agentury CzechInvest a pod záštitami Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy(MŠMT) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

(zdroj: www.spolupraceroku.cz)