Vyběhni práci naproti

S příchodem nového semestru přichází i myšlenky „Jak tohle vlastně uplatním? K čemu mi to bude?

Pracovních příležitostí, které za to stojí je všeobecně pomálu. Neplatí to ale o strojírenství a elektrotechnice. Chcete vědět, co zaměstnavatelé očekávají, udělat si přehled o tom, které firmy hledají studenty strojních oborů, jaké pozice nabízejí a už teď najít příležitost třeba právě pro tebe? Na podzim je pro budoucí strojaře možností celá řada! Blíží se veletrhy pracovních příležitostí JobFair MSV, International Career Day a Jobchallenge.

Veletrhy pracovních příležitostí nejsou určeny pouze pro absolventy nebo studenty posledních ročníků. Návštěvou můžete získat také lepší představu o zaměření svého studia, reálné téma bakalářské nebo diplomové práce, práci na částečný úvazek, zajímavou praxi, stipendium a naučit se novým věcem. Navážete kontakt s personalisty a zjistíte, co firmy očekávají a ve kterých směrech byste mohli své vzdělání doplnit.

Navíc veletrhy nenabízí jen práci, ale i další studentské aktivity a možnosti v zahraničí.

JobFair MSV 2013

Se začátkem října přichází do Brna tradičně Mezinárodní strojírenský veletrh, nejvýznamnější událostí ve strojírenství ve střední Evropě. Na letošním už 55. ročníku bude přítomno více než 1 500 vystavovatelů z oblasti strojírenství a elektrotechnického průmyslu. Návštěvnost akce je vysoce odborná, láká firmy i návštěvníky ze zahraničí, média a novináře. Veletrh MSV probíhá 7. - 11. 10. 2013 na brněnském výstavišti. Součástí je také premiéra mezinárodního dopravního veletrhu EUROTRANS 8. - 10. 10. 2013 v pavilonu G2.

Pro zájemce o práci nebo stáž v oboru je připraven JobFair MSV 2013. Díky specializaci akce na strojírenství, energetice a další příbuzné technické obory v České republice mají hlavně studenti FSI jedinečnou šanci dostat informace o možnostech spolupráce s renomovanými společnostmi, získat nabídku stipendijních a motivačních programů a zúčastnit se doprovodného programu. Prezentovat se bude asi dvacítka firem, např. ABB, AERO Vodochody, Bomar, Junker, Unex, Hays, Semperflex a další. Každý, kdo hledá nové výzvy nebo si chce rozšířit obzory, najde vystavovatele a jejich nabídky na práci najdete v pavilonu A brněnského výstaviště 10. října 2013.

International Career Day

Své práci naproti nemusíš chodit ani daleko z fakulty. Přímo na FEKT bude probíhat 8. listopadu den pracovních příležitostí pořádaný stud. organizací BEST. Můžeš se setkat se zajímavými osobnostmi, zúčastnit workshopů s mezinárodními firmami a asociacemi, navázat kontakty s firmami v průběhu jobfairu. Přímo na místě budou probíhat pohovory s přítomnými firmami. Na akci bude přítomných 200 studentů z různých evropských univerzit, takže kromě pracovních můžeš získat kontakty i neformální a dozvědět se tak, jak se studuje na různých univerzitách v Evropě a jaké jsou jinde pracovní vyhlídky. Kromě toho se dozvíš víc o tom, jaké možnosti rozvoje a cestování máš už teď jako student VUT.

Den začne prezentací zástupců organizace a firem v aule FEKT, po obědě zaplní chodby FEKT stánky vystavovatelů, odpoledne bude několik paralelně probíhajících workshopů a celý den zakončí neformální cocktail s účastníky i společnostmi. Občerstvení po celý den je zajištěno, stačí se registrovat a přidat svůj životopis na webu akce

JobChallenge 2013

Ve středu 13. listopadu přichází největší pracovní veletrh na Moravě JobChallenge 2013. Jeho posláním je orientovat studenty a absolventy VŠ na trhu práce a inspirovat je k tomu, aby vstup do pracovního světa vnímali jako svou osobní „JobChallenge“. Proto veletrh umožňuje setkání zaměstnavatelů s uchazeči, ale i motivaci a inspiraci návštěvníků pomocí doprovodného programu - přednášek, seminářů, workshopů. Do organizace se zapojují tři největší brněnské univerzity – Masarykova, Mendelova a Vysoké učení technické v Brně.

Veletrh

7. ročník veletrhu JobChallenge už tradičně zaplní prostory Wannieck Gallery. Počítá se opět s rozšířením a překonáním počtu 2800 účastníků z roku 2012. Svou účast na veletrhu potvrdilo již 60 společností, celkem účastníci na místě najdou více než 70 subjektů nabízejících práci. Nebude chybět ani část pro prezentaci stud. organizací v rámci studentské zóny v Café Práh.

Pořadatelé letos rozšířili nabídku doprovodných akcí o interaktivní informační happeningy a Konferenci JobChallenge. Přímo v den konání veletrhu budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se také doprovodných přednášek a workshopů. Novinkou na výstavní ploše je odpočinková zóna – tzv. Veletržní kavárna, kde mohou uchazeči a personalisté navázat neformální kontakt.

Tak co, už jste si vybrali akci, kde nastartujete svou budoucí kariéru? Kdyby ne, další možnost je veletrh práce Profesia days v Praze. Pro ty, co zaspí, se chystají další veletrhy pracovních příležitostí na jaro. Ale není na co čekat. Ty nejlepší pracovní nabídky čekají na rychlé a odvážné.