Zajímá tě, co se děje na fakultě?
Chceš víc, než jen proplouvat studiem?
Chceš konečně pořádně poznat město, ve kterém studuješ?
Co třeba vyzkoušet nějakou zajímavou stáž ve firmě nebo studijní pobyt v zahraničí?
No upcoming event for this category

Vyběhni práci naproti

S příchodem nového semestru přichází i myšlenky „Jak tohle vlastně uplatním? K čemu mi to bude?

Pracovních příležitostí, které za to stojí je všeobecně pomálu. Neplatí to ale o strojírenství a elektrotechnice. Chcete vědět, co zaměstnavatelé očekávají, udělat si přehled o tom, které firmy hledají studenty strojních oborů, jaké pozice nabízejí a už teď najít příležitost třeba právě pro tebe? Na podzim je pro budoucí strojaře možností celá řada! Blíží se veletrhy pracovních příležitostí JobFair MSV, International Career Day a Jobchallenge. 

 Veletrhy pracovních příležitostí nejsou určeny pouze pro absolventy nebo studenty posledních ročníků. Návštěvou můžete získat také lepší představu o zaměření svého studia, reálné téma bakalářské nebo diplomové práce, práci na částečný úvazek, zajímavou praxi, stipendium a naučit se novým věcem. Navážete kontakt s personalisty a zjistíte, co firmy očekávají a ve kterých směrech byste mohli své vzdělání doplnit. 

Navíc veletrhy nenabízí jen práci, ale i další studentské aktivity a možnosti v zahraničí.   


JobFair MSV 2013

Se začátkem října přichází do Brna tradičně Mezinárodní strojírenský veletrh, nejvýznamnější událostí ve strojírenství ve střední Evropě. Na letošním už 55. ročníku bude přítomno více než 1 500 vystavovatelů z oblasti strojírenství a elektrotechnického průmyslu. Návštěvnost akce je vysoce odborná, láká firmy i návštěvníky ze zahraničí, média a novináře. Veletrh MSV probíhá 7. - 11. 10. 2013 na brněnském výstavišti. Součástí je také premiéra mezinárodního dopravního veletrhu EUROTRANS 8. - 10. 10. 2013 v pavilonu G2.

Pro zájemce o práci nebo stáž v oboru je připraven JobFair MSV 2013. Díky specializaci akce na strojírenství, energetice a další příbuzné technické obory v České republice mají hlavně studenti FSI jedinečnou šanci dostat informace o možnostech spolupráce s renomovanými společnostmi, získat nabídku stipendijních a motivačních programů a zúčastnit se doprovodného programu. Prezentovat se bude asi dvacítka firem, např. ABB, AERO Vodochody, Bomar, Junker, Unex, Hays, Semperflex a další. Každý, kdo hledá nové výzvy nebo si chce rozšířit obzory, najde vystavovatele a jejich nabídky na práci najdete v pavilonu A brněnského výstaviště 10. října 2013.

International Career Day

Své práci naproti nemusíš chodit ani daleko z fakulty. Přímo na FEKT bude probíhat 8. listopadu den pracovních příležitostí pořádaný stud. organizací BEST. Můžeš se setkat se zajímavými osobnostmi, zúčastnit workshopů s mezinárodními firmami a asociacemi, navázat kontakty s firmami v průběhu jobfairu. Přímo na místě budou probíhat pohovory s přítomnými firmami. Na akci bude přítomných 200 studentů z různých evropských univerzit, takže kromě pracovních můžeš získat kontakty i neformální a dozvědět se tak, jak se studuje na různých univerzitách v Evropě a jaké jsou jinde pracovní vyhlídky. Kromě toho se dozvíš víc o tom, jaké možnosti rozvoje a cestování máš už teď jako student VUT.

Den začne prezentací zástupců organizace a firem v aule FEKT, po obědě zaplní chodby FEKT stánky vystavovatelů, odpoledne bude několik paralelně probíhajících workshopů a celý den zakončí neformální cocktail s účastníky i společnostmi. Občerstvení po celý den je zajištěno, stačí se registrovat a přidat svůj životopis na webu akce

JobChallenge 2013

Ve středu 13. listopadu přichází největší pracovní veletrh na Moravě JobChallenge 2013. Jeho posláním je orientovat studenty a absolventy VŠ na trhu práce a inspirovat je k tomu, aby vstup do pracovního světa vnímali jako svou osobní „JobChallenge“. Proto veletrh umožňuje setkání zaměstnavatelů s uchazeči, ale i motivaci a inspiraci návštěvníků pomocí doprovodného programu - přednášek, seminářů, workshopů. Do organizace se zapojují tři největší brněnské univerzity – Masarykova, Mendelova a Vysoké učení technické v Brně.

Veletrh

7. ročník veletrhu JobChallenge už tradičně zaplní prostory Wannieck Gallery. Počítá se opět s rozšířením a překonáním počtu 2800 účastníků z roku 2012. Svou účast na veletrhu potvrdilo již 60 společností, celkem účastníci na místě najdou více než 70 subjektů nabízejících práci. Nebude chybět ani část pro prezentaci stud. organizací v rámci studentské zóny v Café Práh.

Pořadatelé letos rozšířili nabídku doprovodných akcí o interaktivní informační happeningy a Konferenci JobChallenge. Přímo v den konání veletrhu budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se také doprovodných přednášek a workshopů. Novinkou na výstavní ploše je odpočinková zóna – tzv. Veletržní kavárna, kde mohou uchazeči a personalisté navázat neformální kontakt.  


 Tak co, už jste si vybrali akci, kde nastartujete svou budoucí kariéru? Kdyby ne, další možnost je veletrh práce Profesia days v Praze. Pro ty, co zaspí, se chystají další veletrhy pracovních příležitostí na jaro. Ale není na co čekat. Ty nejlepší pracovní nabídky čekají na rychlé a odvážné.  


OP VK Budoucnost technických oborů, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/17.0032
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.